Přímo pod pensionem se kříží několik turistických, popř. cyklistických tras, které Vás zavedou na poutní místa, na místa známá svojí trempskou historií, podél potoka, přes mlýny až k Berounce a ještě dál.

Samotná obec, která si žije svým volným a klidným životem, však svádí spíše k odpočinku a lenošení. Přímo v objektu je restaurace a několik dalších je v blízkém okolí, například na Nouzově, kde z části bývalého hostince U Spalů vzniklo nahrávací studio, a tak zde můžete potkat i známé tváře šoubyznysu.

Ostatně i pension LIKA si ještě jako prodejna Jednoty zahrál v českém filmu Báječná léta pod psa.

Bohužel obec je na kopci a proto koupání je možné nejblíže v řece Berounce ( 8km ), na přírodním koupališti v Praze Džbán ( 20km ) a nebo v Kladně v jednom z největších aquaparků v Čechách ( 10km ). Autobusová doprava zajišťuje přímé spojení s Prahou, Kladnem a Berounem. Pro vozidla motoristů je připraveno uzavřené parkoviště u pensionu a pro sportovce a jejich vybavení uzamykatelné boxy. Jak již bylo uvedeno v objektu pensionu se nachází restaurace, kde je možno po dohodě zajistit stravování a také prodejna smíšeného zboží, kde si lze zakoupit věci denní potřeby.

V letním období je možné realizovat spoustu výletů do okolí nejen pěšky, ale také na kole po cyklostezce, která vede naší obcí, poté spoustu turistických a cykloturistických tras v okolí, povodí Kačáku atd. ale také autem do nedalekých výletních míst jako jsou Lány, Křivoklát,Karlštejn, Točník, Žebrák, Koněpruské jeskyně, lom Amerika a spousta dalších. Rozhledna už má své razítko, které zatím vydává obsluha v Lice na baru. Je pěkná, každý ji musí poznat. Razítko je věrohodné.

Rádi Vám odpovíme na všechny Vaše dotazy.

Další tipy:

LÁNY (cca. 20 km)
Původně malý lovecký zámeček postavený po r. 1592 na místě středověké tvrze pro Rudolfa II. Přestavěn Valdštejny r. 1730. V l. 1747-52 k obytné části připojena samostatně stojící kaple. Za Fürstenbergů v 19. stol. výrazně rozšířen. Již jako státní zámek (od r. 1918) upraven r. 1929 J. Plečnikem na letní sídlo prezidenta T.G.Masaryka.
HRAD KARLŠTEJN (cca. 30 km)
Gotický hrad založený r. 1348 císařem Karlem IV. k uložení říšských korunovačních klenotů a cenných relikvií. Přestavěn renesančně O. Avostallisem da Sala. Na konci 19. stol. značně pseudogoticky přestavěn J. Mockerem.
HRAD KŘIVOKLÁT (cca. 30 km)
Rozlehlý královský gotický hrad, původně lovecký hrad Přemyslovců, přestavěný na konci 15. stol. pro Vladislava Jagellonského. V 16. stol. vězení. R. 1643 vyhořel, rekonstruován na přelomu 19. a 20. stol. J. Mockerem a K. Hilbertem pro Fürstenberky.
KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ (cca. 25 km)
Koněpruské jeskyně leží ve středních Čechách 7 km jižně od Berouna v chráněném území Český kras nedaleko hradů Křivoklát a Karlštejn. Objeveny byly v roce 1950 a pro veřejnost zpřístupněny roku 1959. Vznikly v devonských vápencích starých až 400 miliónů let. Jsou vyvinuty ve třech výškových úrovních s denivelací více jak 70 m. Jejich celková délka přesahuje 2 km, zpřístupněná trasa je dlouhá cca 590 m a její prohlídka trvá 1 hodinu. Ve svrchním patru byla v 15. století tajná penězokazecká dílna. Jeskyně jsou jedinečné svou opálonosnou výzdobou a paleontologickými nálezy, dokládajícími vývoj přírody za posledních 1,5 miliónu let.
PRAHA (cca. 20 km)
KARLŮV MOST
Karlův most je nejstarší zachovaný pražský most. Byl založen císařem Karlem IV. v roce 1357 na místě románského Juditina mostu z 12. století, zničeného povodní. Stavitelem mostu byl Petr Parléř a mistr Jan Ottl ve stylu vrcholné gotiky. Délka mostu, dokončeného v roce 1402, je 520 metrů a šířka 10 metrů. V letech 1683 až 1928 byl most osazen třiceti plastikami světců za účasti hlavních sochařů pražského baroka: Jana a Ferdinanda Maxe Brokoffa, Matyáše Brauna, Matěje Václava Jäckla a dal.
PRAŽSKÝ HRAD
Rozlehlý komplex hradních paláců a církevních staveb složitého stavebního a historického vývoje. Již v 9. stol. zde stálo slovanské hradiště. První Přemyslovci (Bořivoj, Vratislav I., Václav) zde zakládají několik církevních staveb. Velké přestavby se Hrad pak dočkal ve 12. stol. ve slohu románském a za vlády Karla IV. ve slohu gotickém. Význačným kulturním centrem se Hrad stává až za vlády Rudolfa II. a dalších přestaveb se dočká za Marie Terezie. Poté ztrácí svůj význam, který je obnoven r. 1918, kdy se stává sídlem Československých prezidentů. Po r. 1945 je pak Hrad vyhlášen národní kulturní památkou.
STAROMĚSTSKÁ RADNICE
Staroměstská radnice vznikla jako symbol samosprávy prvního pražského města v roce 1338 a během dalších staletí se postupně její areál rozšiřoval až do dnešní podoby. Unikátní je zdejší orloj, jehož první astronomicko-astrologická část pochází již z roku 1410.
NÁRODNÍ DIVADLO
Základní kámen Národního divadla byl položen v r. 1868. Divadlo bylo provizorně otevřeno v roce 1881. Téhož roku 12. srpna vyhořelo. Znovu bylo otevřeno v roce 1883. Postaveno v novorenesančním slohu podle návrhu Josefa Zítka a Josefa Schulze. Na výzdobě nového divadla se podíleli významní soudobí čeští umělci.
NÁRODNÍ MUZEUM
Monumentální novorenesanční budova byla postavena v I. 1885-1890 podle projektu J. Schulze. Průčelí je přes 100 m dlouhé, před ním je rampa, zdobená litinovými světelnými kandelábry a skupinou alegorických postav.
PETŘÍNSKÁ ROZHLEDNA
Železnou věž, vysokou 60 m, postavil F. Prášil z podnětu Klubu českých turistů v rámci Jubilejní výstavy r. 1891 jako volnou kopii pařížské Eiffelovy věže. Rozhledna je cca 5x menší než její francouzský vzor. Zasklená vyhlídková galerie ja ve výšce 53m a vede k ní 299 schodů. Je z ní krásný výhled nejen na Prahu, ale i do širokého okolí. Konstrukci rozhledny vyrobila mostárna "První českomoravské strojírny" v Praze a její hmotnost je 170 tun.
ZOOLOGICKÁ ZAHRADA
Zoologickou zahradu v Praze založil v r. 1931 prof. Jiří Janda a architektonicky ji vyřešil J. Fuchs. Zoologická zahrada patří k nejmladším zoo v hlavních evropských městech. V letní i zimní sezóně je pro návštěvníky připraveno pravidelné krmení a komentované cvičení zvířat i mnoho dalších akcí.
MEZINÁRODNÍ LETIŠTĚ RUZYNĚ